Obciazenia Elektroniczne Modułowe
Obciążenia Elektroniczne serii MDL4UB BK-PRECISION
Wielokanałowy modułowy programowalny system obciążenia elektronicznego
B&K Precision wprowadza nową serię MDL4UB, wielokanałowy modułowy programowalny system obciążenia elektronicznego obsługujący do 16 kanałów i 4800 W. Seria składa się z komputera głównego z opcjonalnym rozszerzeniem komputera głównego i dziewięciu różnych pojedynczych i podwójnych kanałów wysokowydajnych modułów obciążenia DC zapewniających do 600 V, 120 A i 600 W. Moduły są zaprojektowane z przednimi i tylnymi zaciskami wejściowymi i charakteryzują się elastycznymi trybami pracy, w tym stałym prądem (CC), stałym napięciem (CV), stałą rezystancją (CR) i stałą mocą (CW). Nowa seria została rozszerzona o dwa nowe moduły dwukanałowe, MDL4U102B i MDL4U502B, oferujące elastyczny przydział mocy między kanałami. Identyczne moduły mogą być również obsługiwane równolegle w celu uzyskania większej zdolności pochłaniania prądu. Wszystkie nowe moduły MDL4UB są zgodne z istniejącą czterogniazdową ramą główną MDL4U001 i rozszerzeniem ramy głównej MDL4U002.
Kontroler panelu przedniego w komputerze mainframe MDL4U001 umożliwia łatwą konfigurację parametrów, takich jak napięcie, prąd, szybkość narastania i szerokość. Parametry testowe można zapisać w dowolnym z 101 obszarów pamięci w celu szybkiego przywołania systemu. Tryb listy (tryb sekwencji) umożliwia użytkownikom generowanie złożonych sekwencji zmian wejściowych i zapisywanie do 7 grup plików listy zawierających po 84 kroki każdy w komputerze mainframe. Ponadto seria MDL4UB zapewnia rozdzielczość 16-bitową, a także liczne tryby ochrony i autotest systemu po włączeniu zasilania, aby zapewnić stabilną i niezawodną pracę. Komputer mainframe MDL4U001 oferuje również najnowsze opcje zdalnego sterowania i komunikacji. Użytkownicy mogą łączyć się przez sieć LAN, USB, RS232 lub GPIB za pomocą poleceń SCPI i standardowych protokołów komunikacyjnych USBTMC.
Seria MDL4UB łączy w sobie architekturę o wysokiej wydajności i elastyczność systemu ATE, co czyni ją wiodącym rozwiązaniem do testowania szerokiej gamy źródeł zasilania, od zasilaczy prądu stałego o wielu wyjściach po baterie, ogniwa paliwowe i układy fotowoltaiczne. Pobierz przewodnik porównawczy dostępny poniżej i sprawdź, jak wypada na tle konkurencji.
**Moduły serii MDL4UB i MDL4U (nie B) można stosować razem w tym samym komputerze mainframe.

- Moduły oferują szeroki zakres napięcia i prądu, od 0 do 600 V, od 0 do 120 A
- Obsługa do 4 modułów/8 kanałów lub 8 modułów/16 kanałów z rozszerzeniem mainframe
- Tryb przejściowy do 25 kHz
- Funkcja synchronicznego włączania/wyłączania obciążenia
- Regulowana szybkość narastania w trybie CC
- Dołączone sterowniki LabVIEW i oprogramowanie operacyjne
- Standardowe interfejsy LAN, GPIB, USB i RS232 z obsługą protokołu USBTMC/SCPI
- Test zwarcia symuluje zwarcie na wejściu
- Wbudowany pomiar napięcia i prądu o rozdzielczości 16 bitów (0,1 mV, 0,01 mA)
- Zdalne wykrywanie napięcia w celu kompensacji wpływu spadku napięcia w przewodach
- Obsługa identycznych modułów w trybie równoległym w zastosowaniach wysokoprądowych
- OVP/OCP/OPP/OTP i zabezpieczenie przed odwrotnym napięciem
Wsteczna kompatybilność: Moduły serii MDL4UB są kompatybilne z istniejącymi modułami MDL4U (nie B) i korzystają z tej samej ramy głównej. Umożliwia to użytkownikom uaktualnianie modułów lub rozszerzanie konfiguracji testowej bez konieczności kupowania nowej ramy głównej.
Obciążenia Elektroniczne serii MDL4U BK-PRECISION
Seria MDL4U zastępuje starszą serię MDL. Moduły z serii MDL (inne niż 4U) nie są kompatybilne z nowszym modelem MDL4U001 lub rozszerzeniem MDL4U002 z serii MDL4U

- Zakres mocy do 2400 W
- Zakres napięcia do 500 V
- Zakres prądowy do 120 A
- Tryby pracy CC/CV/CR/CW/CZ
- Wyjmowane moduły ułatwiające konfigurowanie systemu
- Obsługa do 16 kanałów przy użyciu modułów dwukanałowych z rozszerzeniem mainframe
- Obsługa identycznych modułów w trybie równoległym do zastosowań wysokoprądowych
- Funkcja włączania/wyłączania synchronicznego obciążenia
- Standardowe interfejsy LAN, GPIB, USB i RS232 z obsługą protokołów USBTMC/SCPI
- Sterowanie i monitorowanie prądu analogowego
- Tryb przejściowy do 25 kHz
- Tryb listy (tryb sekwencyjny) - minimalna szerokość kroku 20 μs z 84 programowanymi przez użytkownika krokami
- Regulowana szybkość narastania w trybie CC
- 16-bitowy system pomiaru napięcia i prądu zapewniający wysoką rozdzielczość 0,1 mV i 0,01 mA
- Funkcja automatycznego testu
- 101 lokalizacji pamięci do zapisania/przywołania ustawień parametrów
- Zdalny zmysł
- OVP/OCP/OPP/OTP i zabezpieczenie przed odwrotnym napięciem
- Wsporniki do montażu w stojaku z uchwytami w zestawie
- Gwarancja: 3 lata
B&K Precision wprowada na rynek nową serię modułowych, programowalnych, elektronicznych obciążeń DC serii MDL4U. Seria oferuje pracę wielokanałową obsługującą do 16 kanałów, regulowaną szybkość narastania (w trybie CC), pracę w trybie przejściowym (do 25 kHz) oraz 16-bitowy system pomiarowy o wysokiej rozdzielczości. Konstrukcja o wysokiej gęstości mocy pozwala zaoszczędzić miejsce na stole lub w szafie oraz zapewnia użytkownikom niższy koszt całkowity w porównaniu z samodzielnymi rozwiązaniami stołowymi. Dodatkowo wsporniki do montażu w szafie serwerowej z uchwytami są dołączone do ramy głównej MDL4U001 i rozszerzenia ramy głównej MDL4U002, co pozwala na łatwy montaż w szafie rack 4U. Systemy modułowe są stosowane w różnych branżach, w tym w przemyśle lotniczym, wojskowym, motoryzacyjnym, słonecznym i elektronicznym. Są również idealne do testowania i charakteryzowania źródeł prądu stałego, takich jak wielowyjściowe zasilacze AC/DC, akumulatory, ogniwa paliwowe i matryce fotowoltaiczne.

Czteromodułowa platforma mainframe MDL4U001 może być łatwo skonfigurowana z dowolnym asortymentem modułów do 2400 W (do 4800 W z rozszerzeniem mainframe MDL4U002). Dostępnych jest siedem różnych jedno- i dwukanałowych modułów obciążenia DC o mocy od 200 W do 600 W. Moduły te są wyposażone w różne tryby pracy: stały prąd (CC), stałe napięcie (CV), stała rezystancja (CR) , tryb stałej mocy (CW) i tryb stałej impedancji (CZ), który wykorzystuje technologię DSP do symulacji obciążeń nieliniowych i realistycznego zachowania obciążenia. Ponadto komputer typu mainframe zawiera standardowe interfejsy LAN, USB, RS232 i GPIB zgodne ze standardem USBTMC, które obsługują protokół poleceń SCPI. Porównywalne rozwiązania innych dostawców albo nie oferują wszystkich tych opcji interfejsu, albo pobierają za nie dodatkowe opłaty.



